Grudniowe Marzenia - widowisko taneczne w Miejskim Ośrodku Kultury.

Autor: MOK Żory, Data: 18-12-2015, 11:30:43

11 grudnia 2015 roku w MOK-u odbył się koncert "Grudniowe Marzenia" dla mieszkańców naszego miasta, którego organizatorem było Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo. Współorganizatorami byli: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury. Sala teatralna wypełniona była po brzegi. W tym uroczystym dniu na scenie wystąpili laureaci Ogólnopolskich XIII Jesiennych Spotkań Artystycznych, 6 grup tanecznych Wesołych Nutek, solistki Klubu Piosenki Ballo oraz mali tancerze z Akademii Taneczno-Wokalnej Kontrapunkt z Rybnika. 

Wieczór ten był świetną okazją do podziękowań i uhonorowania rodziców, osób i instytucji, które od bardzo wielu lat pomagają realizować dziecięce marzenia oraz projekty promujące zespół, Towarzystwo Ballo i Miasto Żory.


Na ręce Pana Prezydenta Waldemara Sochy, przedstawiciela Rady Miasta Żory oraz reprezentanta Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej złożono kwiaty w podziękowaniu za długoletnie wspieranie naszych inicjatyw. Ponadto za owocną współpracę, okazaną pomoc, i wielkie serce kochające dzieci wręczono 12 podziękowań i 14 Nutek Marzeń. Dzięki właśnie tym osobom dzieci czują dłoń wsparcia, za co bardzo jeszcze raz dziękujemy.   


Był to wyjątkowy koncert pełny niespodzianek i debiutów. Duża część dzieci po raz pierwszy wystąpiła na scenie przed tak liczną widownią. W bajecznie kolorowych strojach młodzi tancerze zatańczyli finał, podczas którego wystrzelono konfetti i wjechał pyszny truskawkowy tort. 
Koncert nie odbyłby się, gdyby nie wspaniali i oddani swojej pracy instruktorzy: Pani Maria Kożuch, Pani Monika Mendrok - Mika, Pani Małgorzata Kaźmierczak, Pani Ewa Golicz, Pani Sylwia Skiba, Pani Sabina Dyla-Grad oraz zaangażowani całym sercem rodzice. Ich zapał i wiara w możliwości dzieci powodują, że zespół Wesołe Nutki wciąż się rozwija i osiąga sukcesy.

 

 

zdj&tekst: Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

pogoda
facebook