Nagrody Phoenix Sariensis i Dobroczyńca Roku 2016 przyznane !

Autor: Radio Żory, Data: 06-02-2017, 15:28:16

Już po raz osiemnasty przyznane zostały nagrody Phoenix Sariensis. Podczas uroczystej gali, która została zorganizowana w kinie "Na Starówce", Prezydent Miasta Żory, Waldemar Socha wręczył presiżowe nagrody miejskie za rok 2016 przedstawicielom świata biznesu, sportu, kultury, zasłużonym działaczom społecznym oraz osobom bezinteresownie pomagającym innym. 

Nagrodami Phoenix Sariensis zwanymi też żorskimi „Feniksami” honorowane są instytucje, organizacje, stowarzyszenia, firmy i osoby szczególnie zasłużone dla  miasta, których działania budują siłę i prestiż Żor w kraju oraz poza jego granicami.

W tym roku kapituła w składzie: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, Piotr Kosztyła - Przewodniczący Rady Miasta Żory, Maria Pałuchowska, Zdzisław Krzak, Mirosław Klimosz - pełnomocnik Gabrieli Król, Jan Łach, Zofia Mańka-Błaszczyk reprezentująca Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, Alojzy Błędowski oraz Henryk Buchalik zdecydowała o przyznaniu czterech statuetek „Phoenix Sariensis”.

 

Miasteczko Westernowe TwinPigs

Pierwszym z laureatów tegorocznych nagród miejskich zostało Miasteczko Westernowe TwinPigs. Miasteczko, które powstało w 2012 roku  jest jednym z ważniejszych miejsc turystycznej mapy województwa śląskiego o czym świadczyć mogą m.in liczne nagrody i wyróżnienia branży turystycznej oraz prestiżowy Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2012. Miasteczko Westernowe TwinPigs zasłynęło w regionie nie tylko jako rodzinny park rozrywki ale także miejsce, w którym organizowane są wyjątkowe imprezy i wydarzenia przyciągające gości z całego regionu. 

 

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Kolejnym laureatem nagrody Phoenix Sariensis jest Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, który w 2016r. obchodził jubileusz 60-lecia swojej działalności. Miejski Ośrodek Kultury to główny organizator życia kulturalnego w Żorach. Pod egidą MOKu działają m.in liczne zespoły i grupy artystyczne, funkcjonują świetlice dzielicowe oraz kino "Na Starówce". W roku 2016 Miejski Ośrodek Kultury w Żorach otrzymał Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

 

Jadwiga Tabor

Trzecia przyznana nagroda Phoenix Sariensis 2016 trafiła do Jadwigi Tabor, założycielki Centrum Edukacji Regionalnej, kierowniczki działu edukacji w Muzeum Miejskim w Żorach oraz prezes Żorskiego Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego, wydającego książki i czasopisma o naszym mieście. Dzięki działaniom pani Jadwigi Tabor do Osin przyjeżdżają dzieci z całego województwa, by poznawać śląskie zwyczaje i tradycje.

Ad Adca sp. z o.o

Ostatnia, czwarta statuetka wręczona została firmie Ad Adca sp. z o.o, która od 15 lat świadczy usługi szkoleniowe i usługi z zakresu archiwizacji. Przedsiębiorstwo korzystając z funduszy z Unii Europejskiej realizowała duże projekty szkoleniowe. Dzięki swojemu profesjonalizmowi firma Ad Adca ma ugruntowaną pozycję na rynku szkoleń w regionie. Przedsiębiorstwo wspiera liczne akcje charytatywne i edukacyjne. 

Nagroda „Dobroczyńcy Roku 2016”

W tym roku po raz dwunasty została wręczona także nagroda "Dobroczyńcy Roku", która przyznawana jest osobom wspierającym (niekoniecznie finansowo) działania na rzecz edukacji i oświaty, sportu, ekologii, kultury i sztuki, pomocy społecznej i ochrony zdrowia, wspierania osób niepełnosprawnych, a także organizowania czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Nagroda "Dobroczyńcy Roku 2016" trafiła do pani Marii Motyki, która od lat angażuje się w pomoc dzieciom z ubogich rodzin oraz osobom niepełnosprawnym z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Maria Motyka prowadzi również spotkania z dziećmi biorącymi udział w Podwórkowym Kółku Różańcowym. Dzięki niej młodzi mieszkańcy Żor, pochodzący z rodzin z trudną sytuacją materialną, mogą wyjeżdżać a wycieczki, rozwijać swoje zainteresowania i miło spędzać czas.

 

 

źródło : Urząd Miasta Żory (www.zory.pl)

W atykule wykorzystano zdjęcie autorstwa Marty Wesołowskiej

pogoda
facebook