Blueset - 10 lat gramy

Autor: Radio Żory, Data: 07-04-2017, 12:13:43

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach zaprasza na wydarzenie "Blueset - 10 lat gramy - koncert i promocja płyty "Motorblues", które odbędzie się 12 maja 2017r. o godz. 19:00 (sala teatralna DK, wstęp wolny). W programie : Mr, Blues (gościnnie, godz. 19:00) oraz Blueset (godz. 19:40). 

O Blueset

Początki zespołu Blueset datują się na styczeń 2007 roku, kiedy to spotkali się dwaj muzycy Tomek Wolski i Grzegorz Stowski. Kompletowanie składu zajęło kilka miesięcy. Pierwsze występy zespołu były raczej nieoficjalne i bardziej przypominały jam session niż koncerty. Skład zespołu ustabilizował się dopiero w listopadzie 2007 kiedy to znaleźli odpowiedniego perkusistę a funkcję wokalisty przejął dotychczasowy harmonijkarz. Wtedy to właśnie zaczęły powstawać pierwsze utwory zespołu, a także zaczęły się odbywać pierwsze koncerty, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.

Blueset składa się w większości z bardzo doświadczonych muzyków, co widać w doskonałym zgraniu zespołu, jak również, co jest bardzo ważne, umiejętności improwizacji. Od samego początku zamiarem Blueset było granie w klimatach bluesowych. W praktyce wygląda to tak, że grają bluesa z lekką domieszką fusion oraz jazzu. Muzykę tworzą wszyscy członkowie kapeli, natomiast teksty w większości pisze Andrzej Łysień

Polecamy

pogoda
facebook