Koncert Anny Drewniok

Autor: Radio Żory, Data: 26-06-2017, 11:59:03

Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalne "Kontrapunkt" zaprasza 28 czerwca 2017r. na kolejny koncert w serii "Mała czarna ze sztuką w tle". Tym razem na scenie plenerowej MOK wystąpi Anna Drewniok. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 19:00. 

Anna Drewniok jest obecnie uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie realizuje swoje zainteresowania artystyczne. Muzyką zaczęła się interesować już jako mała dziewczynka, od przedszkola uczestniczyła w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Śląskiej “Karolinka”, gdzie odnosiła liczne sukcesy. W wieku sześciu lat zaczęła uczyć się gry na fortepianie, a równolegle ze szkołą podstawową rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, w klasie fortepianu. W piątej klasie nastąpił jednak mały kryzys, który spowodował, że Ania i jej rodzice zaczęli myśleć o zmianie instrumentu - wtedy pojawiła się pierwsza myśl o harfie, w Rybniku nie było jednak nauczyciela, więc Anna ukończyła I stopień w klasie fortepianu, nie zdecydowała się na kontynuację edukacji w szkole muzycznej. Kilka miesięcy później jednak pojawiła się możliwość rozpoczęcia nauki gry na harfie. Od tego czasu Anna uczy się pod okiem harfistki Marty Mogielnickiej. W trzeciej gimnazjum dołączyła także do Młodzieżowego Studia Wokalnego w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach, prowadzonego przez rybnickiego muzyka, kompozytora i aranżera Jarosława Hanika, gdzie uczy się do teraz, biorąc udział w licznych konkursach i odnosząc sukcesy, takie jak Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach i Nagroda Dyrektora PSM I i II st. im. K. i A. Szafranków w Rybniku XVI Rybnickiego Festiwalu Młodych Talentów im. Ireneusza Jeszki, II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Frankofońskiej czy Wyróżnienie XI Festiwalu Piosenki Europejskiej.

Anna wiąże swoją przyszłość z musicalem, zatem edukuje się nie tylko muzycznie, ale także tanecznie, grała też jedną z głównych ról w musicalu “W cieniu tęczy” wyprodukowanym przez Teatr Ziemi Rybnickiej.

 

źródło: MOK Żory

Polecamy

pogoda
facebook