Jak nas słuchać?

Jak włączyć Radio Żory?

 1. Wstęp
 2. Sposoby odbioru Radio Żory

1. Wstęp

Radio Żory to rozgłośnia radiowa, która nadaje od 9 lutego 2009r. (początkowo pod nazwą Radio Floryda). Radio Żory nadaje tylko i wyłącznie za pośrednictwem internetu i nie można odbierać naszej rozgłośni poprzez tradycyjne odbiorniki.

2. Sposoby odbioru Radio Żory

A) Odtwarzacz Online

Radio Żory można słuchać za pomocą odtwarzacza online z poziomu przeglądarki internetowej, aby uruchomić odtwarzacz online należy z bloku "Włącz Radio Żory" po prawej stronie naszej witryny wybrać "Włącz odtwarzacz" (patrz grafika 1). W nowym oknie przeglądarki pojawi się odtwarzacz.

grafika nr. 1

B) Odtwarzacz zewnętrzny

Radio Żory można słuchać także za pomocą odtwarzacza zainstalowanego na komputerze oraz urządzeniach przenośnych (tablet, smartfon).

a) Wybór odtwarzacza*

Do odbioru stacji internetowych polecamy 3 programy :

 • Winamp **
 • Foobar
 • AIMP

  * dział dla urządzeń mobilnych nie został jeszcze opublikowany.
  ** w trakcie instalacji odradzamy instalację dodatku "przyspiesz komputer".

  źródło pochodzenia programów : dobreprogramy.pl

b) Pobranie pliku wsadowego

Następnie należy z bloku "Włącz Radio Żory" po prawej stronie naszej witryny wybrać opcję "Włącz Radio Żory" (patrz grafika nr. 1). Przeglądarka zaproponuje nam zapisanie pliku o rozszerzeniu .pls lub otwarcie go za pomocą zainstalowanego wcześniej odtwarzacza.

Jeżeli zdecydowałeś(aś) się zapisać  plik, uruchamiamy wybrany odtwarzacz, "wrzucamy" plik do playlisty i klikamy "play".

C) Dodatkowe informacje

Odtwarzacz online odtwarza strumień MP3 i wymaga on znacznie lepszego łącza internetowego niż strumień źródłowy, który odtwarzany jest w odtwarzaczu zewnętrznym. Jeżeli masz problemy ze słuchaniem za pomocą odtwarzacza online, spróbuj uruchomić nasze radio za pomocą zainsalowanego na Twoim urządzeniu odtwarzacza.

 

 

 

 

pogoda
facebook