Radio Żory - Miejskie Radio Internetowe
wiadomości

Ucz się w Żorach

Autor: Radio Żory, UM Żory, Dodano dn.15-03-2018, 22:24:10

Przed młodymi ludźmi, kończącymi naukę w gimnazjum czas bardzo ważnych decyzji, czyli wyboru przyszłej ścieżki kształcenie. Uczniowie, którzy nie wiedzą jeszcze jaką szkołę wybrać, powinni wziąć udział w Targach Edukacyjnych.

Podczas Targów Edukacyjnych, które odbędą się w środę 21 marca zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna żorskich szkół ponadgimnazjalnych. Będzie można bliżej poznać kierunki kształcenia w następujących szkołach:
- I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki oraz Technikum nr 4 (Zespół Szkół Ogólnokształcących);
- II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera (Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera);
- III Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta oraz Liceum Plastyczne (Zespół Szkół nr 3);
- Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika;
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Targi będą nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez żorskie szkoły, ale też do rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące gimnazjalistów pytania i pomogą im w wyborze przyszłej szkoły. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 8:30–15:00 w siedzibie CKZiU na os. Księ­cia Wła­dy­sła­wa 28 w Żorach. Dodatkowo, tego samego dnia, we wszystkich żorskich szkołach średnich zaplanowano Dni Otwarte, podczas których będzie można lepiej poznać poszczególne placówki, zajrzeć do sal lekcyjnych i pracowni.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą żorskich szkół.

Pogoda
Zobacz także
facebook