Wiadomości

Wystawa "na lajcie" w bibliotece

Autor: Radio Żory, Data: 03-12-2017, 19:55:30

Od 5 grudnia 2017r. w "Galerii Młodych" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach będziemy mogli zobaczyć wystawę prac młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka pt. "Na lajcie". Wystawa składa się ze zbioru dotychczas nieeksponowanych dzieł autora, które powstawały w okresach odprężenia i łapania oddechu pomiędzy większymi realizacjami twórczymi. Wystawę "Na lajcie" będzie można obejrzeć do 31 stycznia 2018r.

Wystawa Wojciecha Kazimierczaka składa się z prac powstałych na przestrzeni ostatnich 2 lat. Każdy obraz opowiada oddzielną historię zaczerpniętą z rzeczywistości, zazwyczaj tej widzianej w trakcie podróży lub wyprawy. „Na lajcie” łączy swobodnie traktowane formy malarskie, jednocześnie zachowując pewne standardy malarstwa klasycznego.

O autorze :

Wojtek Kazimierczak jestem studentem 4 roku Malarstwa na wydziale artystycznym katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej twórczości posługuje się różnorodnymi środkami wyrazu, w tym malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Część jego twórczości można zobaczyć na stronie internetowej www.wk-art.eu.

 

Źródło : www.zory.pl / MBP

 

pogoda
facebook