Ładowanie...

Otwarcie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 14-09-2020, 13:55:39

Otwarcie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach

W samo południe, 12 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach. Nowa siedziba Biblioteki powstała w samym centrum miasta, w miejscu dawnego amerykańskiego młyna parowego, który znajduje się przy ul. Rybnickiej 6-8. 

Biblioteka nareszcie otwarta

Po krótkiej uroczystości otwarcia, która odbyła się z udziałem mieszkańców, władz miasta, przedstawicieli instytucji miejskich oraz zaproszonych gości, Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach zaprosiła wszystkich zebranych do zwiedzania nowych przestrzeni. 

Połączenie tego historycznego obiektu z ciekawą architekturą wnętrz tworzy nietuzinkowe miejsce na mapie kulturalnej miasta. Dzięki doskonałemu wielofunkcyjnemu zapleczu, daje możliwość swobodnego korzystania ze zbiorów dostępnych w jednym miejscu i przestrzeń do organizowania różnorodnych form komunikacji społecznej. Przeznaczona jednocześnie dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, ma charakter „biblioteki rodzinnej”, do której – ze względu na zasobne zbiory, dostęp do nowych technologii, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych, możliwość uzyskania różnorodnych informacji oraz wydłużone godziny otwarcia – warto pokonać nawet większą odległość, co przy bezpłatnej w naszym mieście komunikacji miejskiej nie stanowi problemu. - mówi Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Jeśli jeszcze nie byliście, to zachęcamy do odwiedzin biblioteki. Zapewniamy, że wnętrza zrewitalizowanego budynku robią niesamowite wrażenie!

[ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA BIBLIOTEKI]

Moc atrakcji na otwarcie

Oczywiście uroczyste otwarcie oraz zwiedzanie nowych przestrzeni to nie wszystko co przygotowano. Przez całą sobotę i niedzielę w Bibliotece na prawdę dużo się działo - panele dyskusyjne, spotkania z autorami, gry i zabawy dla dzieci, karaoke, warsztaty, koncert... a to i tak nie wszystko! 


Karaoke :)Koncert Alony Szostak

Jeśli chcecie zobaczyć więcej, to wejdźcie na profil biblioteki na facebooku!