Ładowanie...

Koronawirus - od 17 października nowe obostrzenia

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 15-10-2020, 18:12:42

Koronawirus - od 17 października nowe obostrzenia

Na konferencji prasowej Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego poinformowano o nowych obostrzeniach, które od 17 października obowiązywały będą w strefach żółtych i czerwonych.  Żory pozostają nadal w strefie żółtej. 

Nowe obostrzenia:

❗️Działalność lokali gastronomicznych będzie możliwa tylko w godzinach od 6:00 do 21:00. W pozostałych godzinach możliwe jest tylko sprzedawanie posiłków na wynos. W lokalu zajęty może być co drugi stolik.

❗️Transport publiczny (do 50% miejsc siedzących lub 30% całkowitych miejsc w pojeździe).

❗️Uroczystości rodzinne (wesela, urodziny itd.) do 20 osób bez zabaw tanecznych.

❗️Zgromadzenia do maksymalnie 25 osób. 

❗️Podczas uroczystości religijnych maksymalnie 1 osoba na 4mkw. 

❗️Szkoły wyższe oraz ponadpodstawowe mają przejść na system "hybrydowy" tj. część zajęć będzie odbywać się zdalnie, część w szkole. 

❗️Wydarzenia sportowe mogą odbywać się tylko bez udziału publiczności. Podczas wydarzeń kulturalnych może wziąć udział tyle osób, ile wynosi 25% z ilości dostępnych miejsc.

❗️Baseny, Aquaparki i siłownie zostaną zamknięte.

Na Śląsku do strefy czerwonej trafiły powiaty: cieszyński, częstochowski, kłobucki, żywiecki i miasta na prawach powiatu: Częstochowa i Ruda Śląska.

Obostrzenia dla strefy czerwonej oraz pozostałe informacje podane podczas konferencji znajdziecie na stronie Ministerstwa Zdrowia.

źródło: KPRM / Konferencja prasowa Premiera RP i Ministra Zdrowia