Ładowanie...

Uczniowie i nauczyciele otrzymali komputery do nauki zdalnej

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 17-11-2020, 19:42:36

Uczniowie i nauczyciele otrzymali komputery do nauki zdalnej

Do żorskich uczniów oraz nauczycieli trafiło 67 nowych zestawów komputerowych, które mają umożliwić uczniom udział a nauczycielom prowadzenie lekcji zdalnych. 

Przypomnijmy, że od 7 listopada obowiązują nowe obostrzenia, wśród których znalazł się również obowiązek nauki zdalnej dla uczniów wszystkich szkół. By umożliwić i ułatwić zdalną edukację, Urząd Miasta w Żorach pozyskał blisko 115 tys. w ramach projektu pn. "Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej"

Pozyskane przez Miasto środki w całości zostały przeznaczone na zakup notebooków wraz z zestawami słuchawkowymi, które umożliwią realizacje podstawy programowej w domowych warunkach tym dzieciom, które do tej pory nie miały takich możliwości. Sprzęt na początku listopada trafił do uczniów i nauczycieli z 19 żorskich szkół. Osoby, które otrzymały notebooki zostały wytypowane przez dyrektorów poszczególnych szkół.

Projekt pn. „Zdalna Szkoła  + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie  1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

źródło: UM Żory