Ładowanie...

100 dni solidarności w walce z COVID-19. Zmiany w obostrzeniach

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 23-11-2020, 12:08:54

100 dni solidarności w walce z COVID-19. Zmiany w obostrzeniach
Dziś odbyła się kolejna konferencja Premiera Mateusza Morawieckiego, w której udział wzięli również Minister Zdrowia Adam Niedzielski i wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Podczas konferencji poinformowano o zmianie obostrzeń dot. szkół i galerii handlowych.

  • Nauczanie zdalne będzie kontynuowane do 23 grudnia. Następnie będzie przerwa w nauce, która potrwa do 17 stycznia i zastąpi ferie zimowe. W tym okresie nie zaleca się planowania wyjazdów itd.

  • Od soboty, 28 listopada otwarte będą mogły być ponownie placówki handlowe (z zachowaniem "najwyższego reżimu sanitarnego"). Niestety lokalne gastronomiczne zostaną nadal zamknięte.

  • 13 i 20 grudnia przewidziano niedziele handlowe.

  • Jeśli po 18 stycznia, jeśli średnia wykrytych przypadków spadnie poniżej 19 tys. na dobę, rozważany jest powrót do systemu stref czerwonych, żółtych i zielonych.

Premier ogłosił również, że przed nami "100 dni solidarności", po tym okresie prawdopodobnie powinna być już dostępna szczepionka.

Szczegółowe i aktualne informacje przedstawione na konferencji znajdziecie tutaj: www.gov.pl/web/koronawirus/100-dni-solidarnosci-w-walce-z-covid-19

źródło: KPRM