Ładowanie...

Wystawa Łucji Kowalczyk "Odkrywanie"

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 13-01-2021, 15:49:46

Wystawa Łucji Kowalczyk "Odkrywanie"

Zachęcamy do zajrzenia do „Galerii na piętrze” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach. Do 19 lutego znajduje się tam wystawa malarstwa abstrakcyjnego pt. "Odkrywanie" autorstwa Łucji Kowalczyk.

Autorka o wystawie

Malując obrazy, doświadczam odkrywania siebie przez kolor i bliskość natury. Inspirują mnie i wciągają w swoją przestrzeń, kształty, kolory i płaszczyzny które niemal same decydują o swoim położeniu na płótnie, niesione przez intuicję i uczucie.

Doceniam ciszę oraz spacery, podczas których chłonę zapach trawy i lasów. Światło zachodzącego słońca, które swoim ciepłem otula i rozświetla krajobraz jest dla mnie źródłem nieustannego natchnienia. Dzięki temu przenoszę się w świat marzeń i baśni. To wszystko przybliża mnie do poznania Stwórcy, a potrzeba rozwoju i dzielenia się swoją twórczością jest nieodłączną częścią mojego życia.

Maluję obrazy w mojej domowej pracowni. Otoczona ciepłem i spokojem oddaję się tworzeniu. Kiedy maluję, przenoszę się w swój świat. Znikam dla innych – te chwile należą tylko do mnie. Oddaję i przekazuję wszystko to, co mam w sobie najlepszego, tworzę kierując się intuicją i sercem.

O autorce wystawy

Łucja Kowalczyk urodziła się w 1979 r. w Bochni. W roku 1999 r. ukończyła Technikum Ceramiczne w Łysej Górze, a w roku 2005 r. ukończyła Instytut Sztuki na Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, uzyskując dyplom w pracowni malarstwa prof. Jerzego Wrońskiego i adiunkta Adama Molendy. Określa się mianem artystki, kobiety i matki spełniającej swoje marzenia. Jej malarstwo jest abstrakcyjne i inspirowane prostotą koloru oraz pięknem natury.


źródło: mbpzory.pl