Ładowanie...

"Nadfotografia" - wystawa Łukasza Cyrusa

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 15-02-2021, 12:47:08

"Nadfotografia" - wystawa Łukasza Cyrusa

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza od 26 lutego do 1 kwietnia 2021 roku do "Galerii na piętrze" na wystawę o fotografii odklejonej i jej syntezie pt. NADFOTOGRAFIA autorstwa Łukasza Cyrusa. 

O wystawie "NADFOTOGRAFIA"

NADFOTOGRAFIA jest próbą odtworzenia naturalnego dla człowieka sposobu budowania wyobrażenia o ludziach, sprawach, rzeczach czy miejscach. W tym sposobie skrawki informacji, które pochodzą od zmysłów, pamięci, uczuć i intuicji łączą się w jeden spójny obraz. Taki obraz jest unikalny dla każdego z nas tak, jak unikalna jest każdego z nas droga przez życie. W tej drodze, część doświadczeń mamy wspólnych z innymi ludźmi, a część własnych, bardzo osobistych. Z tej mieszanki budujemy własny świat obrazów, w którym każda sprawa, o której nam wiadomo ma swój obraz.

Żyjemy w świecie obrazów, w którym każdy z nas jest kuratorem swojej własnej galerii.

Bywa tak, że obraz z czasem zmienia się. Pewne elementy wypadają z układanki, obraz się rozsypuje. Później jednak układa się na nowo, trochę inny, bo nowe elementy zajęły miejsce starych. Czasem bywa dziurawy, miejscami nieczytelny, bo pamięć zawodzi, zawsze jednak dąży do syntezy.

FOTOGRAFIA ODKLEJONA buduje obraz NADFOTOGRAFICZNY. Każde odklejone zdjęcie jest jak strzęp pamięci, ślad przeżycia, blask olśnienia, żar podniety. Z osobna, żadne z nich nic nie znaczy. Jest tylko małym kawałkiem w wielkiej układance. Razem tworzą obraz.

Liczę, że obraz świata podany jako NADFOTOGRAFIA jest mniej narzucający dla widza. Podając ledwie skrawki informacji, kawałki układanki, pozwala każdemu na budowę własnego obrazu, syntezę własnego wyobrażenia.


Łukasz Cyrus, 2021


źródło oraz więcej informacji znajdziecie na: mbpzory.pl