Ładowanie...

Zmiany w obostrzeniach od 27 marca

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 25-03-2021, 11:44:53

Zmiany w obostrzeniach od 27 marca

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj po godzinie 11:00 Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o zmianach w obostrzeniach, które wejdą w życie od soboty, 27 marca i będą obowiązywały do 9 kwietnia.


👉 Handel - wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane powyżej 2000 m2 zostaną zamknięte. Hurtownie i składy budowalne nadal będą działały. Galerie i centra handlowe działają dalej wg. wcześniej wprowadzonych obostrzeń. W placówkach handlowych może przebywać 1 osoba na 20m2 powierzchni (w sklepach powyżej 100m2).
👉Kościoły i miejsca kultu religijnego - maksymalnie 1 osoba na 20m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5. od drugiej osoby. Obowiązują maseczki.
👉 Salony fryzjerskie, kosmetyczne, urody itd. będą zamknięte do 9 kwietnia. Po 9 kwietnia nastąpią kolejne decyzje.
👉 Żłobki i przedszkola będą zamknięte do 9 kwietnia. Opieka jedynie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych. Rodzice mogą nadal korzystać z zasiłku opiekuńczego.
👉 Obiekty sportowe dostępne tylko i wyłącznie dla osób uprawiających sport zawodowo.
👉 Rekomenduje się przejście na prace zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.
👉 Dodatkowo na konferencji poinformowano o tym, że zajętych jest ok. 75% dostępnych łóżek oraz respiratorów. Dziś padł również rekord zakażeń (34,1 tys. wykrytych przypadków przy 102,5 tys. wykonanych testów). W minionej dobie zaszczepiono 182,7 tys. osób.