Ładowanie...

Zadbaj o swoje zdrowie i wykonaj bezpłatną mammografię

Autor: A. Ko / Informacje prasowe UM Żory, Ostatnia aktualizacja: 25-03-2021, 16:08:17

Zadbaj o swoje zdrowie i wykonaj bezpłatną mammografię

W piątek, 26 marca w Żorach ponownie pojawi się specjalistyczny mammobus LUX MED, w który kobiet w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie wykonać cyfrową mammografię. 


Badania są skierowane do pań w wieku 50-69 lat. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w piątek, 26 marca przy markecie Kaufland, ul. Okrężna 2. By wziąć udział w bezpłatnym badaniu należy zapisać się telefonicznie pod numerem 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzednich mammografii.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy badane osoby, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji są także środki do dezynfekcji rąk.


źródło: UM Żory