Ładowanie...

Kręć kilometry dla Żor i zdobywaj nagrody. Rozpoczyna się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 31-05-2021, 22:22:26

Kręć kilometry dla Żor i zdobywaj nagrody. Rozpoczyna się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021

We wtorek, 1 czerwca rusza kolejna edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W kręceniu kilometrów dla Żor udział może wciąć każdy. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe!

Rower, smartfon i aplikacja

Aby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy zainstalować na telefonie bezpłatną aplikację pn. "Aktywne Miasta", podać podstawowe dane, wybrać miasto i zacząć jeździć! Kręcić kilometry dla Żor można w dowolnym miejscu na świecie! 

Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store.

Nagrody!

Zwycięskie miasto otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski, organizator czyli miasto Bydgoszcz, przygotował także 5 pucharów, które trafią do najlepszych miast w pięciu kategoriach ze względu na ilość mieszkańców oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów, które trafią do 3 najlepszych miast w kategorii ogólnej. Ponadto osoby, które przejadą najwięcej kilometrów w rankingu ogólnym, mają szansę na zdobycie nagród indywidualnych. 

Dodatkowo, uczestnicy, którzy wykręcą dla Żor najwięcej kilometrów otrzymają atrakcyjne nagrody! A jest o co walczyć - dla trzech najlepszych rowerzystów i rowerzystek przygotowano bony do sklepu sportowego o wartości 100 zł każdy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsi otrzymają pamiątkowe puchary ufundowane przez sklep Decathlon Żory – lokalnego partnera Miasta Żory w tegorocznej akcji.


Dzień Dziecka z Żorkiem

Aby zwiększyć szansę na wygraną, w tym roku przygotowano wyjątkową grę miejską pn. „Dzień Dziecka z Żorkiem”. Każde dziecko, które we wtorek 1 czerwca uruchomi grę w aplikacji i zaliczy wszystkie punkty zlokalizowane w pobliżu żorskiej Starówki, w nagrodę otrzyma maskotkę Żorka!


Walka o tytuł "Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach"

Organizatorzy zachęcają również wszystkich uczniów z Żor do walki o tytuł „Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach”. Szkoła, która po zakończonej akcji na swoim koncie będzie miała największą ilość przejechanych kilometrów, otrzyma pamiątkową statuetkę. Aby przyłączyć się do rywalizacji należy w aplikacji Aktywne Miasta, wybrać miasto: ŻORY, rodzaj grupy: SZKOŁY, a następnie z listy wybrać nazwę swojej szkoły i kliknąć DOŁĄCZ.


Kręcimy na maxa!

Entuzjastów rajdów rowerowych z pewnością ucieszy organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach rajd „Kręcimy na maxa!”, który odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca. Zapisy od godziny 13:30 do 14:15 w dniu imprezy w Parku Cegielnia.  


źródło: zory.pl