Ładowanie...

Jak roboty widzą nasz świat? Interaktywne warsztaty w Bibliotece

Autor: materiały prasowe, Ostatnia aktualizacja: 06-09-2021, 11:43:19

Jak roboty widzą nasz świat? Interaktywne warsztaty w Bibliotece

Czy łatwo jest wychować sobie robota? Czy może on wykonać każdą pracę za nas? Czy powinniśmy obawiać się robotów i tego, że wymkną się spod kontroli? Czy można polubić robota? Na te i na inne pytania związane z robotami odpowiedzą przedstawiciele Politechniki Śląskiej dr inż. Bożena Wieczorek, dr inż. Roman Niestrój i dr inż. Piotr Zientek w trakcie interaktywnych warsztatów "Jak roboty widzą nasz świat" w sobotę 11 września br. w godz. 11:00-14:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach. To wydarzenie jest dedykowane dla wszystkich zainteresowanych techniką i robotami. 

Wydarzenie składa się z kilku aktywności, które mogą być prowadzone jednocześnie (przez różnych prowadzących) dla publiczności podzielonej na mniejsze grupy lub po kolei dla całej publiczności. Widzowie mają bezpośredni kontakt z robotami, układają przeszkody na planszach, łapią przedmioty "wyrzucone" przez roboty, ustalają zadania dla robota w grze interaktywnej, próbują zaprogramować robota i oglądają efekty działania swojego programu.

Szczegółowe informacje nt. warsztatów znajdziecie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej klikając ten link: https://mbpzory.pl/n,jak-roboty-widza-nasz-swiat

Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. 


źródło: mbpzory.pl