Ładowanie...

Kosmiczne opowieści z Karolem Wójcickim

Autor: A. Ko / mat. prasowe, Ostatnia aktualizacja: 13-09-2021, 08:51:21

Kosmiczne opowieści z Karolem Wójcickim

Żorska biblioteka zaprasza na spotkanie "Kosmiczne opowieści z Karolem Wójcickim", które odbędzie się 15 września o g. 18:00. Spotkanie połączone będzie z z wieczorną obserwacją nieba w poszukiwaniu gwiazdy SOLARIS i planety PIRX widocznych w gwiazdozbiorze Pegaz.

Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. 

W 100 lecie urodzin Stanisława Lema przyjrzymy się naszej kosmicznej rzeczywistości i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo odległa (a może wcale nie) jest ona od futurystycznych wizji pisarza. Karol Wójcicki, popularyzator astronomii i autor bloga „Z głową w gwiazdach” opowie o kosmicznej rewolucji, której obecne pokolenie jest teraz świadkiem. To, co dzieje się obecnie na stanowiskach startowych i w halach montażowych, stanowi początek nowej ery kosmicznej. Partnerem projektu jest Politechnika Śląska.

Karol Wójcicki - pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.


źródło: mbpzory.pl