Ładowanie...

Wieczorne spotkanie kulturalne z Isobel Dyson w żorskiej bibliotece

Autor: A. Ko / mat. prasowe, Ostatnia aktualizacja: 25-11-2021, 15:40:47

Wieczorne spotkanie kulturalne z Isobel Dyson w żorskiej bibliotece

Biblioteka w Żorach zaprasza na wieczorne spotkanie kulturalne z ISOBEL, które odbędzie się 26 listopada 2021 r. o godzinie 18:00.  Podczas wieczoru Isobel Dyson opowie trochę o swoich doświadczeniach z życia w RPA, postara się omówić złożoną historię tego kraju i to, jak dziś RPA radzi sobie z następstwami kolonizacji i apartheidu.

W trakcie spotkania będzie możliwość spróbowania południowoafrykańskiego jedzenia. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Isobel Dyson urodziła się i dorastała w RPA. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała na studia do Holandii. Dyplom zdobyła ze specjalności Interdisciplinary Arts, co oznacza pracę nad wieloma projektami, które łączy myślenie artystyczne i inne dyscypliny, takie jak przedsiębiorczość czy nauki społeczne. Ostatecznie w swojej pracy i nauce skupia się na ilustracji, opowiadaniach, a także na szeroko zakrojonych badaniach branży modowej. W bibliotece prowadzi cotygodniowe zajęcia z odrabiania prac domowych z języka angielskiego dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym, lekcje baletu, konwersacje dla dorosłych po angielsku, kreatywne warsztaty DIY i upcycling oraz uczy tworzenia filmów.

Wydarzenie jest bezpłatne. Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji. 

Projekt "KREATYWNE WYZWANIA KULTURALNE" realizowany jest w ramach programu Europejski Korpus Solidarności, Wolontariat Europejski, i dofinansowany został ze środków Komisji Europejskiej.