Ładowanie...

Bezpłatne badania zwyrodnienia siatkówki związanego z wiekiem oraz ocznych powikłań cukrzycy

Autor: Informacje prasowe, Ostatnia aktualizacja: 20-06-2022, 13:39:30

Bezpłatne badania zwyrodnienia siatkówki związanego z wiekiem oraz ocznych powikłań cukrzycy

Mieszkańcy Żor w tym roku ponownie mogą skorzystać z bezpłatnych badań wykrywania zwyrodnienia siatkówki związanego z wiekiem (AMD) oraz ocznych powikłań cukrzycy w aspekcie ich wykrywalności w oparciu o analizę lekarską fotografii barwnej dna oka.

Na zlecenie Urzędu Miasta Żory badania dla żorzan przeprowadzało będzie Śląskie Centrum Leczenia Oczu Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Okrężnej 11 w Żorach.

Z darmowych badań mogą skorzystać osoby, które mieszkają na stałe lub czasowo w Żorach oraz:
- ukończyły 50 lat życia, jeżeli ostatnie badanie okulistyczne było wykonane 12 miesięcy wstecz,
- są chore na cukrzycę lub ze stwierdzoną nietolerancją glukozy, jeżeli ostatnie badanie okulistyczne było wykonane 6 miesięcy wstecz i wykazało zmiany na dnie oka,
- są chore na cukrzycę lub ze stwierdzoną nietolerancją glukozy, jeżeli ostatnie badanie okulistyczne było wykonane 12 miesięcy wstecz.

Z badań można skorzystać w siedzibie Śląskiego Centrum Leczenia Oczu Sp. z o.o. przy ul. Okrężnej 11 w terminie do 30 listopada 2022 r. Wcześniej należy zarejestrować się telefonicznie pod numerem 32 469 60 31 lub 516 896 929. Rejestracja czynna  od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 20:00.

Badanie wykona lekarz okulista, technik lub osoba do tego przeszkolona. Następnie wynik badania zostanie oceniony przez lekarza okulistę, który przekaże go pacjentowi, łącznie z sugestiami co do dalszego postępowania. Badanie wnętrza oka nie zastępuje badania okulistycznego, a jedynie daje informacje, które dają podstawy do przeprowadzenia pełnego badania okulistycznego.


źródło: zory.pl