Ładowanie...

Miejski Ośrodek Kultury z dotacją Unii Europejskiej na rzecz aktywizacji cyfrowej.

Autor: materiały prasowe, Ostatnia aktualizacja: 30-06-2022, 11:55:22

Miejski Ośrodek Kultury z dotacją Unii Europejskiej na rzecz aktywizacji cyfrowej.

Żorski MOK znalazł się wśród 200 domów, centrów i ośrodków kultury z całej Polski, do których trafi ponad 26 mln złotych przeznaczonych na wyposażenie w kompetencje i umiejętności związane z edukacją kulturalną i animacją kultury w formie cyfrowej oraz doposażenie w niezbędny sprzęt.

Oryginalna wiadomość pochodzi z września 2021 roku. W dniu 30.06 Miejski Ośrodek Kultury kończy realizację projektu, o czym usłyszeć będziecie mogli w najbliższej audycji Słuchasz i Wiesz. O samym projekcie przeczytacie więcej na stronie mok.zory.pl.


-- oryginalna wiadomość -- 

Realizacja projektu „Wirtualna Strefa Kultury” pozwoli na podniesienie kompetencji cyfrowych społeczności lokalnej, kadry kultury i doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia edukacji i animacji on-line. Realizacja zadania to szansa na zmianę i wypracowanie nowej oferty programowej skierowanej do różnorodnego odbiorcy, która pozwoli zaoferować innowacyjną, atrakcyjną i jakościowo bardzo dobrą propozycję włączającą w działania społeczność lokalną. W ramach zadania powstanie:

1) Wirtualny Dom Kultury – za pomocą kamery sferycznej możliwy będzie spacer cyfrowy po instytucji, wirtualne wejście na Sale teatralną czy do sal ćwiczeniowych, uczestniczenie w koncercie w wirtualnej rzeczywistości w goglach VR, a nawet prezentację online wystaw stałych w głównym budynku Domu Kultury i w jego placówkach.

2) Mobilne Studio Filmowe – relacjonujące najważniejsze wydarzenia kulturalne, tworzące zarówno relację na żywo, jak i jej zmontowany zapis, dokumentację filmową z przeprowadzonych wydarzeń artystycznych oraz z działalności edukacyjnej,

3) Pracownia Podcastów – otwarte miejsce dla mieszkańców, którzy „mają coś do powiedzenia”, umożliwiające samodzielne nagrywanie rozmów, wywiadów, monologów, podcastów, autorskich materiałów dźwiękowych. Zakłada się otwarcie pracowni na rzecz społeczności lokalnej i umożliwienie, po wcześniejszym instruktażu, samodzielnego bezpłatnego korzystania z wyposażenia. Nadzór nad miejscem sprawować będzie opiekun społeczny.

4) Pełen Dostęp - kompleksowa dostępność oferty w zakresach dostępności cyfrowej i informacyjno - komunikacyjnej. Zakup oprogramowania do transkrypcji, tłumaczenia filmów na polski język migowy oraz zakup stałych pętli indukcyjnych do Sali teatralnej i Sali kinowej, oraz mobilnych pętli dla placówek MOK-u.

Projekt Wirtualna Strefa Kultury realizowany jest w ramach programu Konwersja cyfrowa domów kultury. Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.