Ładowanie...

"To miasto naprawdę inspiruje" - wystawa zbiorowa podsumowująca projekt "Żorskie kamienice"

Autor: materiały prasowe, Ostatnia aktualizacja: 27-08-2022, 16:05:28

"To miasto naprawdę inspiruje" - wystawa zbiorowa podsumowująca projekt "Żorskie kamienice"

Motywem przewodnim projektu scalającym w jedność różnorodne działania były zabytkowe, wiekowe budynki, nieoczywiste symbole miasta. Ich różne formy, kolorystyka, zdobienia, układ oraz lokalizacja zainspirowały uczestników warsztatów do wyzwolenia pokładów kreatywności i rozwijania swoich artystycznych zdolności.

Wystawa zbiorowa podsumowująca projekt jest dokumentacją nabytych zdolności i umiejętności artystycznych, wynikiem zajęć opartych na współdziałaniu różnych grup wiekowych i społecznych.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak z tematem poradzili sobie uczestnicy takich działań jak warsztaty ceramiczne, lekcje techniczne, plenery malarskie i spacery fotograficzne, przyjdź do Miejskiego Amfiteatru przy ulicy Ogrodowej już 3 września. Plenerowa wystawa prezentowana będzie w godzinach od 13:00 do 19:00, na otwartej przestrzeni blisko centrum miasta.

Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę powstałą podczas projektu. Wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 14:00. Przewodniczącą jury będzie dr hab. prof. UŚ Hanna Grzonka-Karwacka, która również we własnej twórczości porusza problematykę tożsamości i pamięci. Posługuje się różnego rodzaju medium: grafiką eksperymentalną, rysunkiem, obiektem. W skład jury wejdą również artystki na co dzień pracujące w Studio Działań Artystycznych: Marzena Kuczera i Anna Bodzek-Sikora, które od wielu lat przyglądają się miejskim młodym talentom. Może z ich pomocą tego dnia wspólnie stworzymy jakieś dzieło?

Po ekspozycji w Amfiteatrze Miejskim wystawa „Żorskie kamienice za dnia” przeniesiona zostanie do budynku Domu Kultury. Będzie można ją oglądać do końca września. W jednym miejscu zebrane zostaną wszystkie rezultaty działań z zakresu sztuk wizualnych i manualnych, których inspiracją był krajobraz żorskiej zabudowy.

Projekt "Żorskie kamienice" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.