Ładowanie...

Wyjątkowy koncert symfoniczny na 750. Urodziny Miasta Żory

Autor: A. Ko / materiały prasowe, Ostatnia aktualizacja: 31-10-2022, 12:26:28

Wyjątkowy koncert symfoniczny na 750. Urodziny Miasta Żory

W niedzielę, 13 listopada 2022 roku w hali widowiskowo-sportowej MOSiR przy ul. Folwareckiej odbędzie się koncert symfoniczny z udziałem ponad 80 wykonawców związanych z miastem Żory. Koncert organizowany jest w ramach obchodów 750-lecia naszego miasta.

Motywem przewodnim koncertu będzie melodia miejskiego hejnału. Dzięki jej różnym interpretacjom słuchacze odbędą niezwykłą podróż przez historię Miasta. Wydarzenie, które powstało dzięki współpracy wielu środowisk artystycznych związanych z Żorami odbędzie się w niedzielę, 13 listopada o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Folwareckiej. Zajmowanie miejsc na widowni od godz. 17:15.

Na scenie będziecie mogli zobaczyć złożoną z najzdolniejszych uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Michała Gajdy, Scholę „Cantorum Sariensis” pod dyrekcją Ewy Dyrdy, Dagmarę Świtacz, zespoły Lotharsi i SĄSTĄD, Stanisława Soykę, Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Szczerbowską oraz zespół Carrantuohill.

Warstwie muzycznej towarzyszyć będą równie niezwykłe animacje, które przybliżą publiczności najważniejsze historyczne momenty, wpływające na rozwój Żor oraz to, jak dziś wygląda nasze Miasto. Wydarzenie poprowadzą Katarzyna Biegun i Adam Probosz.

Bezpłatne wejściówki na koncert będzie można odebrać od 2 listopada w następujących punktach:
  •  Urząd Miasta Żory, Rynek 9
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Ottona Sterna, ul. Rybnicka 6-8
  • Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Folwarecka 10
Ilość miejsc jest ograniczona. Każda osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.


  • Głównym organizatorem koncertu jest Miasto Żory.
  • Za opracowanie artystyczne i muzyczne odpowiadają Bogdan Wita i Michał Gajda, który jest odpowiedzialny także za aranżacje muzyczne i przygotowanie Orkiestry Symfonicznej.
  • Organizacja i produkcja: Agencja artystyczna „CELT”.
  • Menagerem projektu jest Zbigniew Krówka.
  • Partnerzy: MUZE.ON Muzeum Miejskie w Żorach, Miejskie Ośrodek Kultury w Żorach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.


źródło: zory.pl