Ładowanie...

Zakup węgla za pośrednictwem samorządu. Rozpoczął się nabór wniosków

Autor: a.ko / materiały prasowe, Ostatnia aktualizacja: 16-11-2022, 12:00:06

Zakup węgla za pośrednictwem samorządu. Rozpoczął się nabór wniosków

Jesteście zainteresowani zakupem węgla w cenie nie wyższej niż 2000 złotych? Urząd Miasta w Żorach rozpoczął dziś (16 listopada) nabór wniosków o zakup paliwa stałego na preferencyjnych warunkach. 

Kto może skorzystać z preferencyjnych warunków i ile węgla można kupić?

Preferencyjny zakup węgla przysługuje osobom, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszystkim, którzy nie złożyli takiego wniosku, ale spełniają warunki do otrzymania dodatku węglowego. W okresie do 31 grudnia 2022 roku każde gospodarstwo domowe może zakupić maksymalnie 1,5 tony opału. 

Należy pamiętać, że preferencyjny zakup węgla nie przysługuje gospodarstwom domowym, których członek nabył węgiel na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-2023 po cenie niższej niż 2 000 zł za tonę.

Osoba zamierzająca skorzystać z zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, musi złożyć wniosek, w którym wskaże rodzaj oraz ilość paliwa, jakie chce zakupić (dostępność  sortymentów będzie zależała od oferty podmiotu wprowadzającego do obrotu – PGG S.A.)


Wniosek można złożyć:

  • osobiście w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach, przy ul. Wodzisławskiej  1 – od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30,
  • za pośrednictwem poczty, przesyłając na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Wodzisławska 1, 44-240 Żory,
  • za pośrednictwem systemu ePUAP.

Informacje dotyczące wniosku o zakup preferencyjnego zakupu węgla można uzyskać pod numerem telefonu: 32 43 29 172.

źródło: zory.pl