Ładowanie...

"Reżim ciszy. Wojna o Ukrainę". Spotkanie autorskie z Markiem Sygaczem w bibliotece

Autor: A. Ko / mbpzory.pl, Ostatnia aktualizacja: 07-12-2022, 15:51:14

"Reżim ciszy. Wojna o Ukrainę". Spotkanie autorskie z Markiem Sygaczem w bibliotece

Już 15 grudnia żorska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Sygaczem. Na spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 18:00 Marek Sygacz opowie m.in. o swojej książce "Reżim ciszy. Wojna o Ukrainę", która premierę miała pod koniec listopada. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Rokita. 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub osobiście w Informacji - Recepcji.


"REŻIM CISZY. WOJNA O UKRAINĘ" jest debiutem książkowym Marka Sygacza. Opisuje wydarzenia poprzedzające rosyjską inwazję z 24 lutego 2022 roku jak aneksja Krymu czy walki o Donbas, których autor był świadkiem. W książce znajdują się reporterskie relacje ze wschodu Ukrainy, zebrane tuż przed atakiem, a także w kolejnych miesiącach inwazji: świadectwa rodzin ofiar Buczy czy dramat bombardowanego przez Rosjan Donbasu.

MAREK SYGACZ

Dziennikarz i reporter telewizyjny od 2005 roku związany z Telewizją Polsat. Na co dzień opracowuje materiały dla programu informacyjnego „Wydarzenia”. Od 2014 roku przygotowuje także reportaże i filmy dokumentalne z rejonów objętych konfliktami zbrojnymi, pracując między innymi na ukraińskim Donbasie, także po stronie separatystów. Właśnie tam zrealizował reportaże telewizyjne Reżim ciszy, Gruz 200 Gruz 300, Republika, Zachód oraz Donbas - zapomniana wojna, które stały się kanwą jego książki "REŻIM CISZY. WOJNA O UKRAINĘ". Nagradzany między innymi na festiwalu Sztuka Faktu w 2017 roku oraz Międzynarodowym Festiwalu Kino i Ty w Mariupolu .

Za materiały zrealizowane w Iraku i Syrii  był nominowany do nagrody Grand Press 2017 oraz Mediatory (reportaż RAKKA). Za niezależnie zrealizowany dokument Afrin. Zdradził nas świat, nagrodzony na międzynarodowych festiwalach filmów dokumentalnych "Człowiek w Zagrożeniu" oraz "Human Doc".

Więcej informacji na profilu Marka Sygacza https://www.facebook.com/marek.sygacz.


ZBIGNIEW ROKITA

Reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Polityką”, „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wieloletni sekretarz redakcji dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”. Autor książki reporterskiej Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium o związkach sportu i polityki w Europie Wschodniej (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu)źródło: mbpzory.pl