Ładowanie...

Zrób porządek w szafie i wesprzyj ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach

Autor: A. Ko / materiały prasowe, Ostatnia aktualizacja: 19-03-2023, 16:16:34

Zrób porządek w szafie i wesprzyj ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach

Fundacja Eco Textil prowadzi ogólnopolską, skierowaną do szkół akcję "Zrób porządek w szafie", polegającą na zbiórce używanej odzieży i innych tekstyliów. Akcja ma charakter ekologiczny, zebrane ubrania trafią do drugiego obiegu, a szkoła, która zbierze najwięcej kilogramów odzieży zostanie nagrodzona. W naszym mieście w akcji udział bierze Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach, do której uczęszczają uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Na czym polega akcja?

Przed szkołami biorącymi udział w akcji ustawione zostały specjalne kontenery. Uczniowie, rodzice,  pracownicy szkoły, czy mieszkańcy miasta robią porządki w swoich szafach, a niepotrzebną odzież zanoszą do wspomnianego wcześniej specjalnego kontenera. Zebrana odzież trafi najpierw do sortowni, a następnie zostanie wprowadzona do drugiego obiegu. W ten sposób realizowany jest ekologiczny aspekt tej akcji - nie produkujemy kolejnych odpadów dbając o naszą planetę. 

Szkoła, która zbierze najwięcej odzieży (tekstyliów) otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2000zł na zakup pomocy dydaktycznych. Kolejne dwie placówki, które zajmą kolejno 2 i 3 miejsce będą mogły wskazać miejsce, do którego fundacja przekaże sprzęt rehabilitacyjny.

Zbiórka trwa do 16 kwietnia. Do kontenera można przynosić odzież, obuwie, zabawki i tekstylia domowe.

W akcji udział bierze 50 szkół z całej Polski. Jeśli chcecie zrobić coś ekologicznego oraz zrobić porządek w swojej szafie i wspomóc Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach w zdobyciu nagrody, to przynoście w/w rzeczy do kontenera umieszczonego przed filią szkoły, która znajduje się w dawnym budynku żorskiej biblioteki (os. Pawlikowskiego 43).  Odzież można także przynosić do głównej siedziby szkoły przy ul. Boryńskiej 54 w Żorach


Więcej o akcji przeczytacie tutaj: Zrób porządek w szafie - Fundacja Eco Textil oraz na social mediach szkoły: Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach | Zory | Facebook


źródło: Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach