Ładowanie...

"Akcja Sadzonki" w Żorach - już 20 maja!

Autor: Weronika Jakacka, Ostatnia aktualizacja: 18-05-2023, 17:45:26

"Akcja Sadzonki" w Żorach - już 20 maja!
Masz balkon, taras lub ogród i chcesz go ozdobić roślinami? Urząd Miasta w Żorach ma dla Ciebie propozycję! W sobotę, 20 maja, odbędzie się Akcja Sadzonki, w której będziesz mógł wymienić makulaturę i szkło na rośliny.

Akcja jest skierowana do mieszkańców Żor, którzy w godzinach od 9:00 do 14:00 będą mogli przynieść makulaturę oraz szkło do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanego przy ulicy Okrężnej 5.

Co można przynieść?

  1. makulaturę: opakowania z papieru lub tektury (także falistej); gazety i czasopisma; katalogi, prospekty, foldery; papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki; książki i zeszyty; torebki papierowe; papier pakowy rolka po papierze toaletowym, ręczniku kuchennym;

  2. szkło bez zawartości: butelki i słoiki szklane po napojach i żywności; butelki po napojach alkoholowych; szklane opakowania po kosmetykach;

Za 10 kg makulatury, 10 kg szkła lub 5 kg makulatury i 5 kg szkła, uczestnik otrzyma jedną sadzonkę rośliny.

Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma zestaw dwóch wielorazowych woreczków na pieczywo, warzywa i owoce. W ten sposób akcja będzie miała również pozytywny wpływ na środowisko, zachęcając do segregacji makulatury oraz szkła.

Szczegóły akcji dostępne są w regulaminie, a organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w "Akcji Sadzonki", która poza przyjemnym ozdobieniem otoczenia, wpisuje się również w ekologiczne podejście do gospodarki odpadami.