Ładowanie...

Wystawa Pawła Widery w żorskiej bibliotece

Autor: A.Ko, Ostatnia aktualizacja: 09-01-2024, 16:55:24

Wystawa Pawła Widery w żorskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna zaprasza na wernisaż wystawy Pawła Widery pt. „RADOŚCIOWICE - tu, gdzie wszystko jest możliwe”, który odbędzie się 12.01.2024 r. o godz. 18:00.

Wystawa będzie można zobaczyć w Galerii Na Piętrze od 12.01. do 24.02.2024 r.

O wystawie

Kiedy Inwencjusz dumnie ogłosił, że jego automat do recyklingu smutków i czarnych myśli jest wreszcie gotowy, do Radościowic zjechały tłumy. Przybysze z różnych zakątków świata chcieli spróbować działania cudownej machiny, która wysysała z głowy smutki, prała brudne myśli zamieniając je w kolorowe, mieliła, a później gotowała i koniec końców pod wpływem wysokiego ciśnienia wystrzeliwała w powietrze opary radości, szczęścia i nadziei, które ludzie wdychali i stawali się lepsi. Udało się nawet rozweselić największego smutasa, który przeszedł cały świat, żeby odnaleźć się w Radościowicach.


A Ty, byłeś już kiedyś w Radościowicach? Nie? W takim razie zamknij oczy i daj się zaprosić do krainy marzeń. Tak, tak, ona istnieje naprawdę, przede wszystkim w drzemiącym w Tobie dziecku. Mam nadzieję, że o nim nie zapomniałeś, a jeśli tak, to obudź je natychmiast i daj się pochłonąć przygodom w Radościowicach.


Więcej informacji znajdziecie na stronie mbpzory.pl.