Ładowanie...

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Autor: Radio Żory, Dodano dn.03-05-2019, 08:36:32

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku świętować będziemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie jak co roku, w Żorach przygotowano uroczyste, rocznicowe obchody.

W naszym mieście odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Zostanie ona odprawiona o godzinie 11:00 w kościele pw. św. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach. Mszę poprzedzi apel harcerski Hufca ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego, który odbędzie się na rynku o godzinie 9:50.

Podczas majowych obchodów zostaną także uroczyście złożone kwiaty - o godzinie 10:30 na cmentarzu przy ulicy Klimka, na mogile Powstańców Śląskich oraz o godz. 10:40 przy Pomniku Walczących o Wolną Polskę na Placu Pamięci Narodowej.

Ponadto 3 maja  Kurkowe Bractwo Strzeleckie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji tradycyjnie już zaproszą mieszkańców do spróbowania swoich sił na strzelnicy „Dębina”. Odbędą się tam otwarte zawody strzeleckie. Początek o godz. 11:00.

Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach.

Uroczyste miejskie obchody rocznicy uchwalenia konstytucji rozpocznie o godzinie 09:50 na Rynku apel harcerski Hufca ZHP Żory im. Władysława Drobnego.

O godzinie 10:30 nastąpi złożenie kwiatów na mogile Powstańców Śląskich (cmentarz przy ul. Klimka) oraz o 10:40 przy Pomniku Walczących o Wolną Polskę (Plac Pamięci Narodowej, ul. Klimka). 

Na godzinę 11:00 zaplanowana jest uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. św. ap. Filipa i Jakuba.

Również na godzinę 11:00 zaplanowano otwarte zawody strzeleckie na strzelnicy "Dębina" w Żorach. 


źródło: zory.pl