Ładowanie...

Śląska Akademia Seniora - spotkanie rekrutacyjne

Autor: Materiały prasowe, Dodano dn.07-07-2019, 09:59:20

Śląska Akademia Seniora - spotkanie rekrutacyjne
Zapraszamy mieszkańców Żor powyżej 65 roku życia do udziału w projekcie „Śląska Akademia Senior@", który umożliwia nabycie praktycznych umiejętności obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT. Spotkanie rekrutacyjne: 8 lipca br. godz. 11:00. Zgłoszenia: Dział Multimediów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach lub pod numerem tel. 32 43 43 197 (wew. 31).

W projekcie zaplanowano różne działania z seniorami:

SZKOLENIA KOMPETENCJI CYFROWYCH

  1. poziom podstawowy – dostosowane do potrzeb i możliwości seniorów (tematyka, czas i atmosfera zajęć), realizowane są w dwóch wersjach:

    a) szkolenia standardowe – 60 godzin zajęć dla osób, które posiadają minimalne doświadczenie w obsłudze komputera i Internetu;

    b) szkolenia rozszerzone – 90 godzin zajęć dla osób, które nie posiadają doświadczenia w komunikacji on-line i w pracy z komputerem oraz z uwagi na stan zdrowia, niepełnosprawność, wymagają dłuższego wsparcia.
  2. poziom zaawansowany – 30 godzin dodatkowych szkoleń tematycznych dla osób, które będą chciały pogłębić podstawowe kompetencje cyfrowe (np. w zakresie fotografii cyfrowej, blogosfery, finansów online itp.)      

PROJEKTY ANIMACYJNE – grupowe działania aktywizujące seniorów w społeczności lokalnej z wykorzystaniem funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i narzędzi IT (np. tworzenie grup dyskusyjnych i hobbistycznych online, klubów książki, miłośników filmu, sztuki, fotografii czy też turystyki, kultury i historii lokalnej, tworzenie stron/blogów przez pasjonatów itp.).

Senior, który będzie obecny na zajęciach po zakończeniu szkolenia otrzyma tablet na własność.

Więcej na www.mbpzory.pl