Ładowanie...

Kolekcjoner światów - wystawa inna niż wszystkie

Autor: Weronika Waszczuk, Dodano dn.17-09-2019, 09:50:54

Kolekcjoner światów - wystawa inna niż wszystkie

Już w ten piątek, 20 września o godzinie 18:00 zapraszamy Państwa do Muzeum Miejskiego w Żorach na spotkanie z niezwykłym lekarzem, doktorem Henrykiem Mazurkiem, który otworzy wystawę "Kolekcjoner światów".


Ta wystawa jest inna niż wszystkie dotąd. Jest to bowiem nie tylko ekspozycja przedmiotów, lecz przede wszystkim opowieść o nich, pokazująca kontekst oraz przenosząca nas nieraz do krajów pogrążonych wojną bądź klęską żywiołową, w których doktor Mazurek niósł pomoc potrzebującym podczas misji „Lekarze bez granic”, International Rescue Committee i Polskiej Misji Medycznej. Niezwykłość wynika również z faktu, że będzie to pierwsza eko wystawa prezentowana w żorskim muzeum.

Jeśli chcecie wiedzieć jaki magiczny przedmiot chroni kobiety podczas porodu, co można otrzymać w darze od sułtana Bahaï oraz jaką niespodziankę przygotował dla gości doktor Henryk Mazurek - nie możecie przegapić piątkowego wernisażu.


Uwaga! Kurator wystawy, Katarzyna Podyma, zdradziła, że magiczne przedmioty prezentowane podczas wystawy są już niegroźne!