Ładowanie...

Spotkanie autorskie z Ryszardem Koziołkiem w Bibliotece

Autor: Radio Żory, Ostatnia aktualizacja: 27-02-2020, 13:20:11

Spotkanie autorskie z Ryszardem Koziołkiem w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza 13 lutego o godzinie 18:00 na spotkanie autorskie z Ryszardem Koziołkiem, wielokrotnie nagradzanym literaturoznawcą, eseistą, profesorem w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie poprowadzi Artur Madaliński.  

RYSZARD KOZIOŁEK – literaturoznawca, eseista, profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii „Eseistyka” za książkę Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy. W 2017 roku otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej. Wydał również: Zdobyć historię. Problem przedstawienia w „Twarzy księżyca” Teodora Parnickiego (1999), Znakowanie trawy albo praktyki filologii (2011), opracował edycję powieści Tylko Beatrycze Teodora Parnickiego w serii Biblioteka Narodowa (2004). Członek jury Nagrody Literackiej Nike w latach 2012–2015. Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. W 2016 jego książka Dobrze się myśli literaturą została uhonorowana Śląskim Wawrzynem Literackim.  W 2019 roku w Wydawnictwie Czarne ukazała się jego najnowsza książka Dobrze się myśli literaturą – zbiór esejów o praktykowaniu wiary w literaturę, w której przekonuje, że ilekroć próbujemy coś wyjaśnić, porozumieć się z innym lub wyrazić własne emocje, jesteśmy skazani na literaturę.

ARTUR MADALIŃSKI - literaturoznawca, krytyk literacki, wykładowca akademicki. Swoje teksty publikował, między innymi, w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Kulturze Liberalnej”, „dwutygodniku”, „Gazecie Wyborczej”, i wielu branżowych pismach literackich. Członek redakcji miesięcznika „Znak”. Ekspert w zakresie komunikacji – przez wiele lat kierował zespołami prasowymi instytucji samorządowych szczebla lokalnego i regionalnego. Prowadzi bloga o książkach „biblliotekababel”.


źródło: mbpzory.pl