Ładowanie...

Funkcjonowanie Urzędu Miasta Żory ograniczone

Autor: A.Ko, Ostatnia aktualizacja: 24-03-2020, 07:06:08

Funkcjonowanie Urzędu Miasta Żory ograniczone

Od dziś (24 marca) ograniczono funkcjonowanie Urzędu Miasta Żory. Jest to efekt rozporządzenia Ministra Zdrowia, na mocy którego wprowadzono w Polsce stan epidemii. Co się zmieni?

Urząd Miasta nie przyjmuje już klientów. Kontaktować się z Urzędem można tylko i wyłącznie drogą telefoniczną lub online (email, System Elektronicznej Skrzynki Podawczej oraz ePUAP).

Jeśli jednak ktoś będzie miał sprawę niecierpiącą zwłoki, nie zostanie odesłany z kwitkiem. W takiej sytuacji należy najpierw skontaktować się z Urzędem telefonicznie i omówić swój problem. Dodatkowo, Urząd Stanu Cywilnego zajmuje się tylko i wyłącznie sprawami związanymi z rejestracją aktów urodzenia i zgonu.

W celu ochrony zdrowia załatwiających swoje sprawy urzędowe mieszkańców oraz pracowników Urzędu Miasta, przy wejściach wystawiona została tzw. "skrzynka podawcza", do której każdy z nas może składać dokumenty lub wiadomość z prośbą o kontakt w sprawie urzędowej (bez potwierdzenia złożenia dokumentu). Zawieszona również została możliwość osobistego składania skarg i wniosków (można robić to m.in drogą elektroniczną). 

Wykaz numerów telefonów oraz adresów e-mail można znaleźć na stronie Urzędu Miasta


grafika: Google Maps