Ładowanie...

Powstaje Żorski Patrol Obywatelski

Autor: A.Ko, Ostatnia aktualizacja: 24-03-2020, 12:58:01

Powstaje Żorski Patrol Obywatelski

Żorski Patrol Obywatelski to miejska inicjatywa, której zadaniem jest niesienie pomocy seniorom, osobom przewlekle chorym oraz z niepełnosprawnościami. Tym samym tworzona jest miejska baza wolontariuszy oraz osób potrzebujących wsparcia.

Jak się zgłosić?

Każda osoba w wieku od 18 do 45 lat, która chce dołączyć do Żorskiego Patrolu Obywatelskiego powinna skontaktować się telefonicznie z jednym z poniższych numerów:

  • w godz. 8:00 – 14:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury – pod nr tel. 32 43 42 436,
  • w godz. 12:00 – 18:00 do kina „Na Starówce” – pod nr tel. 32 43 42 127.

Wszyscy wolontariusze będą wyposażeni w środki ochrony osobistej czyli rękawiczki, płyny do dezynfekcji oraz maseczki, które zostały przygotowane przez Agnieszkę Kraińską (naszą redaktor naczelną) wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Żorach i II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku realizującymi projekt "Eco Bags" w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". 

Wolontariusze posiadać będą również specjalne identyfikatory oraz torby na zakupy, które przygotowała młodzieżowa organizacja „Odpakujmy Świat". 

Warto tutaj zaznaczyć, że wolontariusze nie pomagają osobom poddanym kwarantannie. Takie osoby mogą ubiegać się o pomoc w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żorach

Na czym polega pomoc?

Pomoc polega na zrobieniu zakupów lub wyprowadzaniu zwierząt. 

Jak uzyskać pomoc?

Każda osoba starsza, przewlekle chora lub z niepełnosprawnościami może uzyskać pomoc dzwoniąc do Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych pod nr tel 32 43 55 111 lub 694 491 924 w godzinach od 8:00 do 16:00. 

Gdzie zgłaszać uwagi dot. działania Patrolu Obywatelskiego?

Koordynatorem Żorskiego Patrolu Obywatelskiego jest Anna Ujma - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory. Wszelkie uwagi należy kierować mailowa na adres a.ujma@um.zory.pl


Artykuł powstał na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Żory.