Ładowanie...

Szpital Miejski w Żorach z dofinansowaniem na zakup nowego sprzętu

Autor: A. Ko, Ostatnia aktualizacja: 09-06-2020, 16:20:35

Szpital Miejski w Żorach z dofinansowaniem na zakup nowego sprzętu

Dzięki złożeniu wniosku pn. "„Zakup sprzętu medycznego oraz dostosowanie infrastruktury Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych. Bezpieczny szpital – zakup urządzeń i środków dezynfekcyjnych” przez MZOZ w Żorach, do żorskiego szpitala niebawem trafi nowy sprzęt, który pozwoli na lepsze dostosowanie placówki do obecnej sytuacji, a po ustaniu stanu pandemii w szpitalu będzie więcej miejsc dla mieszkańców potrzebujących specjalistycznej pomocy.

Żorski szpital otrzymał łącznie ponad 6 milionów złotych dofinansowania, z czego 5,5 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 651 tys. zł z budżetu państwa. Łącznie Szpital w Żorach pozyskał 6 622 748, 50 zł dofinansowania. 

Na co zostaną przeznaczone pozyskane środki?

Na czas trwania stanu pandemii na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii powstanie izolatka oraz 5 dodatkowych czasowych stanowisk. Po ustaniu pandemii - utworzone zostaną na stałe 3 dodatkowe miejsca dla pacjentów (liczba miejsc na oddziale zwiększy się na stałe z 5 do 8). Zmodernizowane i lepiej doposażone zostanie Medyczne Laboratorium Diagnostyczne oraz zakupione zostaną dodatkowe środki dezynfekcyjne. 

Wspomniane wcześniej dofinansowanie zostało pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.źródło oraz zdjęcie: UM Żory (zory.pl)